מירב לב-כהן | מטפלת אימונית ומדריכת הורים אדלריאנית

המלצות מבני נוער

אנונימית משתפת

אל מירב הגעתי כנערה אחרי שנה לא פשוטה שבסופה עברתי לפנימייה שם היא הייתה עו"סית. הגעתי שבורה, מבולבלת, כועסת, לאחר משברים אישיים, משפחתיים וחברתיים. היו בי המון כוחות שהיו מנותבים למקומות הלא נכונים.

מירב האירה לי את העוצמות שבי ולימדה אותי להשתמש בהם כראוי, בתקופה שלא הייתי בטוחה שנותר בי משהו טוב.

כנערה הפגישות עם מירב היו לי כמגדלור וכיוונו לי את הדרך. היא רצתה בטובתי ודחפה אותי לשם. באותה תקופה רציתי להתקבל לפנימייה אחרת והיא שיחררה אותי עם כל הכלים שהייתי צריכה כדי להיות נערה חזקה, מובילה, ערכית ובטוחה בעצמה.

עד היום, כמפקדת בצבא אחרי שנת שירות, עצות ואמירות שלה מהדהדות לי בראש.

בתור אחת שעברה לא מעט מטפלים מכל מיני סוגים, אני יכולה לומר שמירב ידעה לדייק את הטיפול אליי ובזמן יחסית קצר השאירה אותי עם המון נקודות למחשבה ובסיס להתפתח ממנו.

אני מאמינה שתוכל לעזור לנער ונערה שיצטרכו זאת, תוך שיתוף פעולה עם הוריהם גם כשהמצב לא פשוט.

אני מאחלת לכל מי שנתקל בהמלצה הזאת דרך צלחה ביחד עם מירב, שבסופה תגיע שלווה והשלמה.

דוד רויטמן

אני דוד רויטמן, אני בוגר פנימיית שטיינברג, אליה הגעתי בגיל 13 בתור ילד ביישן ומבודד, דבר אשר נבע מהרבה בעיות בעבר, והאדם הראשון שכבר אז הצליח לשמוע, ומעבר לכך, להקשיב למה שהיה לי להגיד (ועזר להוציא את מה שבהתחלה לא הרגשתי בנוח להגיד) הייתה מירב. עברתי תהליך מאוד ארוך שכלל בתוכו, בין היתר, שיחות עם עובדת סוציאלית, ואפילו היום אני פונה לפעמים לאנשים מקצועיים לעצה, אבל עד עכשיו אינני זוכר שמישהו ניגש לתפקיד שלו בכזאת מסירות נפש ועניין אמיתי כמו מירב. בשיחות שלנו נגענו בהכל, ומירב היא לא מאלה שבאות בגישה של "הכל יהיה בסדר", אלא מציעה פתרונות ודוחפת לשנות משהו. מירב נלחמה עליי ועל הצרכים שלי, קלעה בול כשלא הצלחתי לבטא משהו, תמכה ועזרה אפילו מעבר לתפקידה ותחום העבודה שלה. החניכים בפנימייה כפה אחד היו אומרים שכשמדובר בעו"סיות, לא הייתה אחת יותר מקצועית ממנה, ואני מוכן לחתום על כל מילה כאן. ממליץ לגשת לשיחות בכל הגילאים, כילד בן 13 וכנער בן 18 אני הרגשתי בטוח באותה מידה, מכיוון שרק מירב ידעה לשנות גישה ולהתאים את עצמה לפי המצב והאדם הפונה אליה.

דניאל לחייני 

אל שיחות עם מירב הגעתי בשתי תקופות שונות במהלך התחנכותי בפנימייה ופעם נוספת לאחר מכן.

בכיתה ט חוויתי המון שינויים ומורכבות רגשית מדברים שצפו בחיי. הייתי נתונה ללחצים סביב דברים אישיים שלא רציתי לשתף ולא ידעתי אם בכלל ניתן יהיה לעזור לי בהם.

השיחות עם מירב היוו עבורי מקום בטוח נטול כל ביקורת שבו אני יכולה להביע את התחושות והבלבול שהיו אז. כנערה סגורה שחששה לשתף במה שהיא עוברת, השיחות עם מירב נתנו לי בטחון ויכולת להיחשף ללא פחד.

בדיעבד, אני יכולה לומר שבלי להיות מודעת, השיחות גרמו לי להתמודד לא רק עם אותו הבלבול אלא גם עם עיבוד הדברים והחוויות היומיומיות.

בכיתה י"ב, כשהתמודדתי עם אירוע משמעותי ולא צפוי, פניתי ביוזמתי לחדש את השיחות עם מירב. הרגשתי בנוח והיה לי כיף להגיע לסיור המוחות שלנו פעם בשבוע. ראיתי בזה ערך רב ובה דמות רגישה, חכמה עם לב גדול.

היא הייתה לי אוזן קשבת ותומכת ותמיד חוויתי אותה כזמינה ונוכחת עבורי.

מירב ליוותה אותי והייתה משמעותית עבורי לאורך השנים בפנימייה, אך מהווה כתובת בחיי גם היום בפעם השלישית כשאני כבר בת 22.

זכיתי❤️

אושר נ. 

בכיתה י' התחלתי ללכת לשיחות עם מירב- בתקופה הכי קשה בחיים שלי. באותו זמן לא הבנתי עד כמה היא הייתה קשה. לא ידעתי איך לפתוח ולגעת בפצעים וגם לא כ"כ רציתי לשתף פעולה בהתחלה.

היום אני יודעת לומר שמירב ידעה לראות את הצרכים שלי מבעד להתנגדויות שהיו לי לטיפול ולשיחות והיא הצליחה לייצר קשר של אמון למרות חששות שלי ואתגרים שהעמדתי בפניה. היא עזרה לי להוציא שדים שהיו בתוכי במשך שנים ונתנה לי מקום בו יכולתי להיות אני. בחדר הטיפול מירב הייתה איתי ב100% והקשיבה לכל מילה. גם לדברים שלא נאמרו. למרות התכנים הקשים של השיחות, היו גם רגעים של צחוק ואושר שמירב הצליחה לשזור ועזרו לי להרים את הראש ולהסתכל קדימה. מירב עזרה לי להכיר את עצמי ולהוציא ממני את האושר האמיתית (את מי שאני באמת). היא יודעת בדיוק איך לגשת אל מי שמגיע אליה וליצור קשר.

היום כשאני בת 20 היא עדיין נמצאת עבורי, אומנם באופן שונה, אבל אני עדיין יודעת שהיא תמיד פה כדי לייעץ לי ולתת מענה כשאני צריכה.

בן חיימוב 

מירב הייתה לי לאוזן קשבת בזמנים הכי קשים שלי בגיל ההתבגרות והיא גם עשתה את זה בצורה כל כך יפה שאני עד היום מרגיש שאני יכול לפנות אליה.

כשדברתי איתה זה לא הרגיש לי כטיפול או כחוויה רעה כמו שאולי רוב הילדים רואים בזה.

באמת נהניתי מכל רגע. הרגשתי הכי בטוח לפתוח ולדבר והיא גם לא מכריחה שום דבר. היא ממש נותנת לך להרגיש שאתה רוצה לדבר איתה ולא שאתה חייב לדבר איתה ונותנת לך לקבוע את הקצב. אחרי פעם- פעמיים, אם לא בפעם הראשונה, אתה באמת נפתח אליה.

העבודה שלה מאוד מקצועית ובו זמנית גם אנושית ולא תחת איזה שהוא קו מנחה אחיד ובודד. היא משלבת הרבה דברים בטיפול שלה בין אם דוגמאות רלוונטיות שיכולות להמחיש ולחלחל כדי לכוון או להעביר מסר ובין באמת לשבת ולהקשיב ובין אם אפילו להפנות לכיוון הנכון.

מירב הייתה לי בית ומקום פריקה, ואני אישית ממליץ עליה בחום.

עבודה מקצועית שמלווה בחוסר הרגשת טיפול, אלא שיחה עם חבר/ה רק ברמה מקצועית.

החיוך והשמחת חיים שהיא משדרת- רק מזה היא יכולה להוציא מישהו מדיכאון.

אני אסכם ואגיד שגם בתור מטפלת וגם בתור בנאדם למירב יש לב ענק שרק רוצה לעזור ולראות אותך שמח והולך בדרך טובה.

אם מישהו מחפש מטפלת שעונה על הכל אז הגעתם למטפלת הנכונה.

אנונימי

הייתי חניך בפנימייה בה מירב עבדה בתור עובדת סוציאלית. התחלתי להגיע לשיחות עם מירב בכיתה ח', ועם הזמן הרגשתי שבאמת אכפת לה ממני ומהקשיים איתם התמודדתי – בעיות בבית, קשיים חברתיים ורגשיים.

התהליך המשותף עזר לי להתגבר על הקשיים, תוך שלימד אותי להסתכל על החיים ועל סיטואציות מזוויות שונות משלי.

לאחר שלמדתי להכיר את מירב, הרגשתי איתה הכי בנוח, ושאני יכול לספר לה הכל ולקבל ממנה עזרה בכל נושא שהעליתי.

ניסיון החיים העשיר של מירב, והניסיון שלה כמטפלת, נותנים לה כלים לעזור לכל אדם אשר יחפוץ לקבל עזרה רגשית.

דילוג לתוכן